Шановні учасники ЗНО!
Розпочинаємо знайомство з сайтом Донецького регіонального центру
оцінювання якості освіти та його соціальними мережами!
Нам дуже хочеться, щоб інформація з сайту
допомогла Вам у підготовці до ЗНО.
А по завершенню знайомства ми запропонуємо декілька пошукових завдань.
Адреса нашого сайту - https://test.dn.ua/
Саме тут, за вкладкою до меню ЗНО/ДПА, розміщується актуальна інформація з питань зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року та пробного ЗНО. Сторінки адаптовані до мобільних додатків.
І розділ. «Календар ЗНО - 2022» https://test.dn.ua/grafik-zno/
Ви дізнаєтеся:
-
коли подавати документи на реєстрацію;
-
у які терміни буде розміщено запрошення – перепустку до пункту тестування, з якої дізнаєтеся, де Ви будете проходити ЗНО;
-
коли будуть оголошені результати ЗНО тощо.
ІІ розділ. «Готуємось до ЗНО» https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/
1) У розділі є посилання на сторінки сайту Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено:
-
новації ЗНО 2022 https://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/,
-
характеристики сертифікаційних робіт із предметів зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року https://testportal.gov.ua/zno-2022/ . З’ясуйте, скільки завдань у тесті, скільки часу відводиться на його виконання, як оцінюються завдання тесту, якою є схема оцінювання завдань відкритої форми?
-
демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики за профілем вашого навчання:
з української мови https://testportal.gov.ua/ukrmovalit/
з математики: https://testportal.gov.ua/mathem/
Роздрукуйте зошити, попрацюйте в них. Зверніть увагу на новий формат завдань, у тому числі і власного висловлення.
А за посиланням http://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ - Український центр оцінювання якості освіти розмістив вичерпну інформація про перебіг ЗНО минулих років. Бажаєте - роздрукуйте зошит за будь-який рік ЗНО, попрацюйте у ньому, перевірте себе за правильними відповідями, скористайтеся таблицями переведення тестових балів у 12-бальну та 200-бальну шкалу.
Пам’ятайте, що ці таблиці у 2022 році будуть розроблені та оприлюднені лише після оголошення результату з певного предмету і матимуть інший вигляд.
2) Вже час визначатися з напрямком підготовки та спеціальністю, яку Ви вирішили обрати для своєї майбутньої професії. У цьому розділі Ви можете ознайомитися з Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.
УВАГА! Обов’язково перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною Вами спеціальністю у 2022 році. Відбулися значні зміни у порівнянні з 2021 роком! В додатку 4 до Умов прийому Ви дізнаєтеся, які предмети потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність. Саме тут зазначено, який предмет є обов’язковим: українська мова чи українська мова і література.
3) Радимо також обов’язково скористатися безкоштовними тренувальними онлайн-ресурсами для тестування та випробувати свої знання на тестах минулих років за посиланнями:
-
http://lv.testportal.gov.ua:8080/ - перевага ресурсу: можливість обирати тему за всіма предметами та заздалегідь побачити, над якими темами ще варто попрацювати.
-
http://zno.osvita.ua/ - перевага ресурсу: це тестування з тією ж кількістю та формами завдань як і в сертифікаційних роботах ЗНО, оскільки зібрані реальні тести попередніх років. Є можливість одразу отримати консультацію у вигляді правил до завдання, яке пропонується, не шукаючи його у додаткових довідниках, що дуже зручно. Для доступу до консультацій потрібно зареєструватися на сайті. Після виконання всіх тестів Вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.
-
iLearn (https://ilearn.org.ua/ )– це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО.
-
Студія онлайн-освіти EdEra - безкоштовна платформа підготовки до ЗНО з англійської мови, української мови і літератури, математики, історії та біології.
-
Prometheus - безкоштовні курси з підготовки до ЗНО з математики, української мови і літератури та історії України.
4) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА історію України, то варто скористатися онлайн-тренінгами за посиланням http://lvtest.org.ua/index.php/pidhotovka-do-testiv :
-
Перелік пам'яток архітектури та образотворчого мистецтва, які містить програма ЗНО з історії України;
-
Історичні персоналії для візуального розпізнавання;
-
ренажер з історії України «Карти (мапи)» з коментарем до кожного завдання - http://lv.testportal.gov.ua:82/traneeHistory/edusite/maps.html
5) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА іноземну мову, готуючись до аудіювання, скористайтеся ресурсами на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Аудіофайли з іноземних мов, які використовувалися для аудіювання попередніх років, Ви зможете знайти на сайті УЦОЯО в розділі «ЗНО/ДПА» на сторінках «Учаснику зовнішнього оцінювання» - «Тести минулих років».
Наприклад: за посиланням https://testportal.gov.ua/anglijska-mova-2021/ розміщено аудіофайл з англійської мови 2021 року. Прослухайте обов’язково!!!!
ІІІ розділ. «Пробне ЗНО» https://test.dn.ua/probne-zno/
Немає нічого кращого, ніж практика. Тому запрошуємо взяти участь у пробному ЗНО 2022 року!
Реєстрація на пробне ЗНО 2022 буде проходити на сайті регіонального центру з 05 по 22 січня 2021 року за посиланням https://prob.test.dn.ua/
З детальною інформацією про умови реєстрації осіб, які виявили бажання брати участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, можна буде ознайомитися вже з 20 грудня 2021 року.
Тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня 2022 року.
З інших навчальних предметів (історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудеться 26 квітня 2022 року. Тобто, у 2022 році кожен учасник зможе пройти тестування з двох предметів для проходження пробного ЗНО.
VІІІ розділ. «ЗНО 2022 – відповіді на питання» - https://test.dn.ua/zno-2021/ . Ви можете поставити своє запитання на сторінці https://test.dn.ua/faqs/
Наступного разу, у січні, більш детально проаналізуємо інформацію щодо реєстрації на ЗНО
Запрошуємо приєднатися до нас:
-
у соціальній мережі Instagram - https://www.instagram.com/ZNO_DON/
-
на youtube каналі ДРЦОЯО - https://www.youtube.com/channel/UCCwZ5ekXu4YQaBJUSfBrXAg
-
у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/DRCOKO/
-
на Telegram каналі ДРЦОЯО - https://t.me/ZNO_DON
А тепер підсумуємо результати ознайомлення з сайтом.
-
У скільки етапів буде проходити оголошення результатів ЗНО 2022 року? Помножте це число на кількість навчальних предметів, які ви маєте право обрати у 2022 році.
-
Помножте отримане число на кількість бланків відповідей сертифікаційної роботи з української мови і літератури.
-
Додайте до отриманого числа кількість хвилин, відведених на тренувальне тестування по розділах програми на сайті Львівського регіонального центру.
-
Помножте отримане число на дату останнього оголошення результатів ЗНО з української мови, української мови і літератури, історії України та біології.
-
Відніміть від отриманого числа максимально можливу кількість балів за рейтинговою шкалою (для вступу до закладу вищої освіти).
-
Відніміть від отриманого результату кількість хвилин, відведених на виконання сертифікаційної роботи з історії України та кількість предметів ДПА, які Ви маєте пройти у 2022 році.
-
Відніміть від отриманого результату кількість завдань, які налічує сертифікаційна робота з географії.
Якщо в результаті Ви отримали 2022, то це означає, що ознайомлення з сайтом пройшло успішно.
Вітаємо з прийдешнім 2022 роком!!!
Нехай ЗНО 2022 буде для Вас успішним!!!
У січні 2022 року ми продовжимо розмову вже про реєстрацію та про пункти проведення ЗНО, додаткову сесію ЗНО.
До нових інформаційних зустрічей!